W dn.22-23.05.2010r w hali sportowej COS Szczyrk odbędzie się Turniej Międzynarodowy "Puchar Europy" Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych.
Do zawodów zgłoszono ponad 430 zawodników i zawodniczek z 27 reprezentacji narodowych.
Serdecznie zapraszamy sympatyków judo do Szczyrku gdzie zapewne nie zabraknie emocjonujących walk stojących na wysokim poziomie sportowym.
Na podstawie informacji uzyskanych w Szczyrku, dla osób jadących samochodami z północnej i zachodniej części kraju w związku z trudnościami z przejazdem przez Czechowice-Dziedzice zalecany jest objazd z Katowic przez Cieszyn i Wisłę.
W nadchodzący weekend na matach OPO w Szczyrk zostanie rozegrany Turniej Nadziei Olimpijskich. Turniej o przeszło piętnastoletniej historii jest dla większości młodych polskich judoków pierwszą okazją do zmierzenia się z czołowymi zawodnikami Europy. Od zdobycia medali w tych zawodach zaczęła się międzynarodowa kariera wielu obecnych reprezentantek i reprezentantów Polski, chociażby Małgorzaty Bielak, Katarzyny Piłocik czy Tomasza Kowalskiego.
W tym roku udział w turnieju planuje ponad 20 ekip zza granicy, spośród których najliczniejsze będą teamy Francji, Rosji i Ukrainy. Na tatami będzie można zobaczyć wiele utytułowanych judoczek i judoków, z dwójką zeszłorocznych wicemistrzów świata juniorów młodszych na czele: Aleksandrą Pop z Rumunii (-48kg) oraz Krisztianem Tothem z Węgier (-81 kg). Na zawodach wystąpią także następujący medaliści Mistrzostw Europy juniorów młodszych oraz EYOF:
-Weronika Czempik z Polski - 2 miejsce EYOF 2009(kat. -70kg)
-Sarah Vogel z Niemiec - 2 miejsce ME u17 2009
-Barbara Batizi z Węgier - 3 miejsce EYOF 2009
-Antonia Silaghi z Rumunii - 3 miejsce ME u17 2009 (wszystkie trzy w kat. -57kg)
Najsilniejsze punkty naszej żeńskiej reprezentacji to, wspomniana wcześniej, Weronika Czempik (UKS Dwójka Redułtowy) Oraz Magdalena Miller (AZS AWFiS Gdańsk), zdobywczyni drugiego miejsca w tegorocznym pucharze Europy w Teplicach. Filary druzyny męskiej stanowią Marcin Gmurek (AZS AWF Warszawa), srebrny medalista tegorocznego pucharu Europy w Berlinie oraz Michał Pańko (MKS Juvenia Wrocław), brązowy medalista międzynarodowego turnieju w Bremie (obaj w kat. -81kg).
Listy powołanych zawodników i zawodniczek (Polska):
- 40kg
1. Roszkowska Agata - UKS Narew Łapy
2.Kozyrska Izabela - AZS Gliwice
3.Kokoszka Aleksandra - UKS Kontra Mińsk Mazowiecki
4. Słońska Jesika - GKS Czarni Bytom
-44kg
1.Habarta Marta - KS Gwardia Bielsko-Biała
2.Kamińska Justyna - KS Gwardia Bielsko Biała
3.Łuczaj Edyta - UKS Narew Łapy
4.Kunc Paulina - KS Gwardia Łódź
5.Mendyka Aleksandra - MOSiR Mysłowice
6. Swornowska Angelika - MKS Juvenia Wrocław
7.Bołoz Dajana - SGKS Wybrzeże Gdańsk
8. Gejo Magdalena - MKS Zryw Łowicz
-48 kg
1.Szczepańczyk Klaudia - KS Gwardia Bielsko-Biała
2.Dobrowolska Martyna - UKJ-AON Warszawa
3.Czarnocka Alicja - UKJ 225 Warszawa
4.Busse Kamila - AZS ZŚ Poznań
5.Głowacka Iwona - KS Judo Gwardia Koszalin
6.Liber Sonia - TS Olimpia Poznań
7.Bujak Agata - UKJ 225 Warszawa
8. Chełminiak Ilona - MKS Olimpijczyk Włocławek
-52kg
1.Borowska Anna - KS Polonia Rybnika
2.Rerutko Żaneta - UKJ 225 Warszawa
3.Rasińska Maja - KS Gwardia Bielsko-Biała
4.Zięba Karolina - KS Judo Czechowice-Dziedzice
5.Hulalka Ewelina - KS Judo Czechowice-Dziedzice
6. Juszkiewicz Sara - MKS Juvenia Wrocław
7.Sianko Monika - UKJ 225 Warszawa
8.Kurtyka Katarzyna - GKS Czarni Bytom
-57kg
1.Miller Magdalena - AZS AWFiS Gdańsk
2.Sziwa Angelika - AZS ZŚ Poznań
3.Język Monika - Pałac Młodzieży Tarnów
4.Węgrzyn Laura - GKS Czarni Bytom
5.Wacławek Aleksandra - UKS Orzeł-Judo Żyrardów
6.Mikołajczyk Gabriela - STS Gryf Słupsk
7.Mendoń Sylwia - KJ Samuraj Koszalin
8.Respondek Joanna - UKS Judo 48 Częstochowa
-63kg
1.Czaplicka Natalia - AZS AWFiS Gdańsk
2.Lickun Sandra - KSJ Gwardia Koszalin
3.Latusek Monika - UKS 2 Tarnowskie Góry
4. Langiewicz Aleksandra - KJ Koka Jastrzębie
5.Niedźwiedź Agnieszka - MKS Pałac Młodzieży Katowice
6.Lniany Sandra - GKS Czarni Bytom
7.Rawska Klaudia - UKS Kontra Mińsk Mazowiecki
8.Kazimierczak Martyna - UKS Ippon MDK Kutno
-70kg
1.Czempik Weronika - UKS Dwójka Redułtowy
2.Nowak Alicja - GKS Czarni Bytom
3.Jabłońska Aleksandra - AZS AWFiS Gdańsk
4.Lichońska Barbara - AZS AWFiS Gdańsk
5. Pacut Beata - GKS Czarni Bytom
6.Banasiak Agnieszka - UKS Ippon MDK Kutno
7.Łuban Natalia - AZS ZŚ Poznań
8.Bączek Paula - UKS Ósemka Nowa Sól
+70kg
1.Nowakowska Dominika - AZS Gliwice
2.Florek Liliana - UKS Orły Daszewice
3. Porwol Anna - KS Polonia Rybnik
4.Wanatowska Katarzyna - MKS Truso Elbląg
5.Załęczna Anna - TKSJ Judo Toruń
6.Jakubiec Agnieszka - Budowlani Sosnowiec
7.Labuda Marta - UKS Opty Gdynia
8.Siedlarek Agata - UKS Dwójka Tarnowskie Góry
-50g
1.Godek Patryk - KJ Koka Jastrzębie
2.Makarewicz Arkadiusz - MKS Juvenia Wrocław
3.Matejko Krystian - AZS UW Warszawa
4.Kleszcz Szymon - KS Gwardia Łódź
5.Klecń Konrad - MKS Juvenia Wrocław
6.Pustelnik Paweł - KJ Koka Jastrzębie Zdrój
7.Jasłowski Igor - UKS 6 Piła
8.Wawrzkiewicz Marek - UKS 6 Piła
-55kg
1.Dobranowski Bartosz - MOSiR Bochnia
2.Wala Adrian - KS Polonia Rybnik
3.Mrówczyński Wiktor - MMKS Wojownik Skierniewice
4.Borowicz Paweł - GKS Czarni Bytom
5.Wawrzyczek Patryk - KS Gwardia Bielsko-Biała
6.Ali Piotr - UKS Olimp Rawicz
7.Kozłowski Wojciech - GKS Czarni Bytom
8.Szerszeniewski Przemek - AZS AWF Warszawa
-60kg
1.Kuwaczka Dawid - KS Polonia Rybnik
2.Skulik Przemysław - MOSiR Mysłowice
3.Rusowski Maksymilian - MKS Juvenia Wrocław
4.Błoński Rafał - STS 3-Gryf Słupsk
5.Płocheć Jakub - MKS Truso Elbląg
6.Martuś Kacper - MOSiR Bochnia
7.Słowak Bartłomiej - UMKS Żak Kielce
8.Ochnio Michał - UKJ 225 Warszawa
-66kg
1.Pękala Szymon - UKS Sokół Pisarzowice
2.Parka Damian - KS AZS AWF Wrocław
3.Jamuła Bruno - MKS Juvenia Wrocław
4.Banaszek Sebastian - UKJ 225 Warszawa
5.Twarowski Filip - Hetman Białystok
6. Stolarczyk Adam - MKS Juvenia Wrocław
7.Czyż Michał - KJ Koka Jastrzębie
8.Cieślik Zbigniew - UKS Kontra Mińsk Mazowiecki
-73kg
1.Iwaszkiewicz Patryk - MKS Juvenia Wrocław
2.Jelonek Wojciech - MKS Juvenia Wrocław
3.Leśniak Michał - MOSiR Bochnia
4.Czyżowicz Piotr - GKS Czarni Bytom
5.Matynia Krzysztof - AZS AWF Warszawa
6.kozłowski Rafał - MKS Juvenia Wrocław
7.Szyszkowski Arkadiusz - AZS Gliwice
8.Rybczyński Robert - UKS Kontra Mińsk Mazowiecki
-81kg
1.Gmurek Marcin - AZS AWF Warszawa
2.Pańko Michał - MKS Juvenia Wrocław
3.Paszkiewicz Norbert - KS Judo Gwardia Koszalin
4.Krueger Mariusz - TKS Judo Toruń
5.Brzezik Przemysław - Siódemka Mława
6.Świątek Kamil - AZS-UKW Bydgoszcz
7.Karkosz Patryk - Budowlani Sosnowiec
8.Mielcarek Patryk - UKS 6 Piła
-90kg
1.Makarewicz Paweł - UKS Tomita Elbląg
2.Moskal Daniel - UKS Kodokan Toruń
3.Szymala Konrad - UKS Sokół Pisarzowice
4.Słabiak Grzegorz - KS Judo Czechowice-Dziedzice
5.Kłoczko Grzegorz - GKS Czarni Bytom
6.Zakrzewski Piotr - AZS AWFiS Gdańsk
7.Cicharski Dawid - UKS Olimp Nowa Sól
8.Górecki Marcin - AZS AWF Warszawa
+90kg
1.Kaziemirowicz Kacper - MKS Juvenia Wrocław
2.Bandziak Patryk - AZS AWF Warszawa
3.Kwiatkowski Mateusz - MKS Juvenia Wrocław
4.Stokalski Krzysztof - BKS Yawara Warszawa
5. Łoś Adrian - UKS Tomita Elbląg
6.Kolan Arkadiusz - UKS Dwunastka Leszno
7.Lampke Jakub - UKS Ippon MDK Kutno
8.Golińsko Oskar - MKS Truso Elbląg
Źródło: WWW.pzjudo.pl
Zmieniony przez - Saida w dniu 2010-05-22 00:41:49
Feel the pain and do it anyway...
Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html