1. Grand Prix Australii
Data: 1 marzec
Tor: Phillip Island
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Noriyuki Haga
- WSBK (wyścig 2): Ben Spies
- WSS: Kenan Sofuoglu
2. Grand Prix Kataru
Data: 14 marzec
Tor: Losail International Racetrack
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Ben Spies
- WSBK (wyścig 2): Ben Spies
- WSS: Eugene Laverty
3. Grand Prix Hiszpanii
Data: 5 kwietnia
Tor: Comunitat Valenciana
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Noriyuki Haga
- WSBK (wyścig 2): Noriyuki Haga
- WSS: Cal Crutchlow
4. Grand Prix Holandii
Data: 26 kwietnia
Tor: Assen
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Ben Spies
- WSBK (wyścig 2): Noriyuki Haga
- WSS: Eugene Laverty
5. Grand Prix Włoch
Data: 10 maj
Tor: Autodromo Nazionale Monza
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Michel Fabrizio
- WSBK (wyścig 2): Ben Spies
- WSS: Cal Crutchlow
6. Grand Prix RPA
Data: 17 maj
Tor: Kyalami
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Noriyuki Haga
- WSBK (wyścig 2): Noriyuki Haga
- WSS: Eugene Laverty
7. Grand Prix USA
Data: 31 maj
Tor: Miller Motorsports Park
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Ben Spies
- WSBK (wyścig 2): Ben Spies
- WSS: Kenan Sofuoglu
8. Grand Prix San Marino
Data: 21 czerwiec
Tor: Circuito Internazionale Misano
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Ben Spies
- WSBK (wyścig 2): Jonathan Rea
- WSS: Cal Crutchlow
9. Grand Prix Wielkiej Brytanii
Data: 28 czerwiec
Tor: Donington Park
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Ben Spies
- WSBK (wyścig 2): Ben Spies
- WSS: Cal Crutchlow
10. Grand Prix Czech
Data: 26 lipiec
Tor: Automotodrom Brno
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Max Biaggi
- WSBK (wyścig 2): Ben Spies
- WSS: Fabien Foret
11. Grand Prix Niemiec
Data: 6 wrzesień
Tor: Nurburgring
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Ben Spies
- WSBK (wyścig 2): Jonathan Rea
- WSS: Cal Crutchlow
12. Grand Prix Włoch 2
Data: 27 wrzesień
Tor: Autodromo Enzo e Dino Ferrari
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Noriyuki Haga
- WSBK (wyścig 2): Michel Fabrizio
- WSS: Kenan Sofuoglu
13. Grand Prix Francji
Data: 4 październik
Tor: Circuit de Nevers, Magny-Cours
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Ben Spies
- WSBK (wyścig 2): Noriyuki Haga
- WSS: Joan Lascorz
14. Grand Prix Portugalii
Data: 25 październik
Tor: Portimao
Wygrał:
- WSBK (wyścig 1): Ben Spies
- WSBK (wyścig 2): Michel Fabrizio
- WSS: Eugene Laverty
Zawodnicy WSBK na sezon 2009
3 Max Biaggi (Aprilia Racing)
7 Carlos Checa (Hanspree Ten Kate Honda)
11 Troy Corser (BMW Motorrad Motorsport)
13 Vittorio Iannuzzo (Squadra Corse Italia)
15 Matteo Baiocco (Kawasaki PSG-1 Corse)
19 Ben Spies (Yamaha World Superbike)
23 Broc Parkes (Kawasaki World Superbike R.T.)
23 Stuart Easton (Kawasaki World Superbike R.T.)
23 Ryuichi Kiyonari (Hanspree Ten Kate Honda)
23 Jonathan Rea (Hanspree Ten Kate Honda)
24 Brendan Roberts (Team Guandalini)
25 David Salom (Team Pedercini)
31 Karl Muggeridge (Celani Race)
33 Tommy Hill (Honda Althea Racing)
41 Noriyuki Haga (Xerox Ducati)
44 Roberto Rolfo (Stiggy Racing Honda)
55 Regis Laconi (D.F.X. Corse)
56 Shinya Nakano (Aprilia Racing)
66 Tom Sykes (Yamaha World Superbike)
67 Shane Byrne (Team Steligarda)
71 Yukio Kagayama (Alstere Suzuki BRUX)
76 Max Neukirchner (Alstere Suzuki BRUX)
84 Michel Fabrizio (Xerox Ducati)
86 Ayrton Badovini (Kawasaki PSG-1 Corse)
88 Roland Resch (TKR Suzuki Switzerland)
91 John Hopkins (Stiggy Racing Honda)
91 Leon Haslam (Stiggy Racing Honda)
94 David Checa (Yamaha France GMT 94 Ipone)
96 Jakub Smrz (Team Guandalini)
99 Luca Scassa (Team Pedercini)
100 Makoto Tamada (Kawasaki World Superbike R.T.)
111 Ruben Xaus (BMW Motorrad Motorsport)
Zawodnicy WSS na sezon 2009
5 Tata Pradita (YZF Yamaha)
7 Patrik Vostarek (Intermoto Czech)
8 Mark Aitchison (Honda Althea Racing)
9 Danilo Dell'Omo (Kuja Racing)
11 Russell Holland (ECHO CRS Grand Prix)
13 Anthony West (Stiggy Racing Honda)
14 Matthieu Lagrive (Honda Althea Racing)
15 Andrew Pitt (HANNspree Ten Kate Honda)
19 Paweł Szkopek (Factory Racing)
21 Katsuaki Fujiwara (Kawasaki Motocard.com)
24 Garry McCoy (ParkinGO Triumph BE1)
26 Joan Lascorz (Kawasaki Motocard.com)
28 Arie Vos (Veidec Racing RES Software)
30 Jesco Günther (RES Software Veidec Racing)
32 Fabrizio Lai (ECHO CRS Grand Prix)
35 Cal Crutchlow (Yamaha World Supersport Team)
50 Eugene Laverty (Parkalgar Honda)
51 Michele Pirro (Yamaha Lorenzini by Leoni)
54 Kenan Sofuoglu (HANNspree Ten Kate Honda)
55 Massimo Roccoli (Intermoto Czech)
69 Gianluca Nannelli (ParkinGO Triumph BE1)
71 Jose Morillas (Holiday Gym Racing)
77 Barry Veneman (Hoegee Suzuki Team)
78 Shaun Geronimi (Hoegee Suzuki Team)
78 Alessandro Polita (Hoegee Suzuki Team)
88 Yannick Guerra (Holiday Gym Racing)
88 Twan Van Poppel (Holiday Gym Racing)
96 Matej Smrz (Factory Racing)
99 Fabien Foret (Yamaha World Supersport Team)
105 Gianluca Vizziello (Stiggy Racing Honda)
117 Miguel Praia (Parkalgar Honda)
127 Robbin Harms (Veidec Racing RES Software)
Zmieniony przez - Pippo w dniu 2009-10-26 01:57:52
Power wears out those who do not have it.
Inne dyscypliny & Hazard