Szacuny
5
Napisanych postów
66
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
4422
Witam,
Mam pytanie do osoby zorientowanej w temacie, jakie dawki Zeń-szenia podwyższaja ciśnienie krwi, a jakie obniżają? Chciałem zacząć suplementację tym ziółkiem ale słyszałem, że może podnosić ciśnienie, a w moim przypadku było by to nie wskazane. Spotkałem sie z twierdzeniem, że małe dawki żeń-szenia powodują wzrost ciśnienia, a większe je obniżają. jak to własciwie jest i jakie to sa małe dawki, a jakie duże?
Szacuny
6313
Napisanych postów
78019
Wiek
40 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
766913
Wśród wielu prozdrowotnych suplementów bez wątpienia na żeń-szeń warto zwrócić szczególną uwagę. Roślina ta wykorzystywana jest od tysięcy lat w medycynie tradycyjnej dalekiego wschodu. Ma on wiele cennych właściwości, które warto wykorzystać w pewnych sytuacjach. Jednak warto pamiętać również o tym, jakie są przeciwwskazania w jego stosowaniu.
Właściwości prozdrowotne żeń-szenia wynikają z dużej ilości składników aktywnych obecnych w jego składzie, a jest ich około 200. Najbardziej istotne są ginsenzydy. Mają one m.in. wpływ na pobudzenie układu immunologicznego, ośrodkowego układu nerwowego, zwiększenie właściwości fizycznych organizmu, poprawę skupienia, czy przyspieszenie powrotu do zdrowia w okresie rekonwalescencji.
Warto jednak pamiętać o przeciwwskazaniach, jakie są związane ze stosowaniem tego składnika. W zalecanej dawce raczej nie powinien on wpływać na podniesienie ciśnienia krwi. Jeżeli jednak masz je wysokie, to warto skonsultować jego suplementację z lekarzem, kardiologiem. Przy stosowaniu większych ilości niż zaleca, producent możliwe jest lekkie podniesienie ciśnienia krwi. Spowodować to może powstanie tzw. zespołu żeń-szeniowego. Objawia się on: sennością, złym samopoczuciem, bólem głowy, nadciśnieniem, czy biegunką.
Szacuny
5
Napisanych postów
66
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
4422
Moje ciśnienie nie jest bardzo wysokie ale jest leczone, oscyluje pomiedzy 130/80, a 140/90 zwłaszcza w godzinach wieczornych, rano jest w okolicach 120/70 do 130/80. Natomiast miałem wykonane 2 x USG serca w odstepach 8 miesięcy i na tym drugim wyszło, że ściana międzykomorowa serca pogrubiła sie ok 1mm, no i lekarz przepisał mi leki na zbicie - ACE. Zaznaczam, że 3x w tygodniu siłka i 2x w tygodniu basket. Co do zawartości Żeń-szenia w preparatach to przecież można sobie kupić sproszkowany korzeń i tam to już raczej jest 100% żen-szenia w żeń-szeniu;)
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
20985
Napisanych postów
71624
Wiek
42 lat
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
576937
Proponowałbym zapytać lekarza prowadzącego. Osobiście znam osoby, które mimo wyższego (nie leczonego) oraz przyjmowania leków farmakologicznych stosują żeń-szeń jak i inne.
Potraktuj to info jako nowinkę, przed wprowadzeniem tego środka do dnia użytku skontaktuj się z lekarzem i obgadaj temat.
Szacuny
92
Napisanych postów
3767
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
29908
W preparatach z zen szeniem najwazniejsza jest zawartosc ginsenozydow.Na rynku sa preparaty o roznej zawartosci tych zwiazkow.W sproszkowanym korzeniu moze i jest 100% zen szenia,ale na pewno nie 100% ginsenozydow,ktorych działanie jest najbardziej pozadane.
Patrzac na cuda,jakie starsi ludzie (z batalia lekow na najrozniejsze schorzenia) kupuja w aptece, proponuje sprobowac jakis preparat z zen szeniem i mierzyc cisnienie.Jesli zauwazysz znaczaca roznice,odstaw zen szen.
Zmieniony przez - danutha w dniu 2007-11-10 16:58:20
Szacuny
5
Napisanych postów
66
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
4422
Dzięki za odpowiedź, zastanawiam sie jeszcze jakie dawki są odczuwalne, tzn. ich działanie prozdrowotne, i ile prawdy jest w tym, że niby mniejsze dawki obniżają ciśnienie a wyższe powyższaja? Czy możecie polecić jakiś oparty na Żeń-szeniu dostępny na naszym rynku?