Wiosna na pełnej... Kusimy RABATAMI! SPRAWDŹ!
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ból w lewej pachwinie - porady

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11182 Napisanych postów 51930 Wiek 31 lat Na forum 25 lat Przeczytanych tematów 57816
Bol w lewej pachwinie

Witam, mam 27 lat i czynnie uprawiam sport mianowicie piłkę nożną. Od kilku tygodni odczuwam ból w lewej pachwinie na wysokości przyczepów z kością łonową, stało się to silnym wykopie piłki, po zamachu nogą ból był tak intensywny że promieniował od kolana aż do okolicy lewej strony klatki piersiowej, od tego momentu postanowieniem zrobić sobie przerwę około 2 tygodnie biorąc leki przeciwbólowe diclofenac gsk 100mg robiąc ciepłe okłady i ogólnie oszczędzając kończynę. Po 2 tygodniach wróciłem do treningu rozgrzałem się intensywnie i przegrałem około 30min bez większego bólu jednak z małym dyskomfortem przy dynamicznych ruchach, niestety po meczu jak mięśnie ostygły ból powrócił i otrzymywał się kilka dni po wysiłku, objawiał się w rożny sposób przy kasłaniu przy podciąganiu kolana do klatki piersiowej, jednak najbardziej bolesny był / jest przy ruchu nogi do wewnątrz, niestety teraz nawet podczas siedzenia i probie złączenia kolan odczuwam ból, ciągle biorę leki przeciwzapalne i robię okłady ale nadal nic się nie zmienia, odwiedziłem tez lekarza który wykonał USG wynik przedstawia się następująco:

W badaniu sondą lin 12MHz stwierdza się obrzęk przyczepów mięśni przywodzicieli uda lewego do kości łonowej, z zatarciem struktury włókien, bez przerwania ciągłości mięśni, bez obecności krwiaka śródmięśniowego ani w okolicznych tkankach miękkich. W lewej pachwinie uwidoczniono powiększony węzeł chłonny 12,6x6,5mm. Nie stwierdzono przepukliny pachwinowej prawostronnej. Obraz okolicznych tkanek miękkich pachwiny i przyśrodkowej okolicy uda jest prawidłowy.

Http://s10.ifotos.pl/img/WP2016040_ssxrqhh.jpg

Na wszelki wypadek zrobiłem też rentgen odcinka lędźwiowego bo czasami odczuwam ból w tych okolicach a czytałem gdzieś ze może być połączony z bólem pachwin i okolic.

Proszę napisać jak długo trzeba odpoczywać czy potrzebny jest jakiś zabieg przy takiej diagnozie USG, czy jak odczuwam ból mogę wykonywać ćwiczenia kolagenowe, co mogę zastosować żeby przyspieszyć regeneracje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 921 Napisanych postów 55352 Wiek 51 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 336658
Witaj!

Na podstawie opisanego problemu, który wynika z urazu przyczepów mięśni przywodzicieli do kości łonowej, a także obrzęku i powiększonego węzła chłonnego, konieczna będzie ostrożna rehabilitacja i prawdopodobnie dłuższa przerwa od intensywnej aktywności fizycznej, w tym piłki nożnej.


Urazy mięśni przywodzicieli mogą być bardzo uciążliwe i wymagają odpowiedniego czasu na regenerację. Oto kilka sugestii, które mogą pomóc w powrocie do zdrowia, ale pamiętaj, że każda decyzja powinna być skonsultowana z lekarzem lub fizjoterapeutą:

Odpoczynek: Czas przerwy od sportu zależy od nasilenia urazu. Przy tego typu obrzękach i uszkodzeniach struktur włókien mięśniowych zaleca się przynajmniej 4-6 tygodni odpoczynku, ale może to potrwać dłużej, jeśli objawy utrzymują się. Kontynuowanie treningu w bólu może pogłębić uraz i opóźnić proces leczenia.


Terapia przeciwzapalna: Leki przeciwzapalne, takie jak diklofenak, które stosujesz, mogą pomóc zmniejszyć ból i stan zapalny. Ważne jest jednak, aby nie polegać wyłącznie na lekach – organizm potrzebuje czasu na regenerację.

Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające: Po ustąpieniu ostrego bólu, warto włączyć ćwiczenia kolagenowe i wzmacniające, ale tylko pod nadzorem specjalisty. Powinny one obejmować lekkie rozciąganie przywodzicieli oraz wzmacnianie okolicznych mięśni biodra, ud i dolnej części pleców, aby przywrócić równowagę mięśniową.

Fizjoterapia: Wizyty u fizjoterapeuty mogą znacznie przyspieszyć regenerację. Może on zastosować metody takie jak masaż tkanek głębokich, terapia manualna, czy ultradźwięki, które pomogą zredukować stan zapalny i poprawić mobilność.

Zastosowanie zimnych i ciepłych okładów: Stosowanie okładów może wspomóc proces leczenia. Początkowo chłodne okłady pomogą zmniejszyć obrzęk, a w dalszej fazie regeneracji ciepłe okłady mogą poprawić krążenie i przyspieszyć gojenie.

Unikaj przeciążeń: Do momentu całkowitego ustąpienia bólu, szczególnie przy ruchach przywodzących nogę, warto unikać obciążających ćwiczeń, które mogą powodować dalsze przeciążenie przyczepów mięśniowych.

Co do potrzeby zabiegu, na szczęście Twoje USG nie wykazało poważniejszych uszkodzeń, takich jak przerwanie ciągłości mięśni czy obecność krwiaka. W związku z tym interwencja chirurgiczna prawdopodobnie nie będzie konieczna, ale dalsze leczenie powinno być ściśle monitorowane przez specjalistę.

Pamiętaj, że czas powrotu do pełnej sprawności jest indywidualny i zależy od stopnia regeneracji tkanek. Regularne kontrole u lekarza oraz współpraca z fizjoterapeutą to klucz do pełnego powrotu do zdrowia.

Jest to tylko moja opinia i nie powinna zastępować ona porady medycznej.

Życzę szybkiej i bezpiecznej regeneracji!

Athletic groin pain: a systematic review of surgical diagnoses, investigations and treatment https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27153868/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17763 Napisanych postów 132954 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1464565
Takie pytania powinny byś skierowane do lekarza, nie powiemy Ci co mozesz wykonywać czego nie, nie weźmiemy odpowiedzialności jak sobie coś uszkodzisz.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból brzucha

Następny temat

Które mięśnie najbardziej pracują?

Spalanie
Polecane artykuły