Szacuny
1
Napisanych postów
321
Wiek
40 lat
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
6731
Siema !
Na poczatek powiem ze od jakiegos miesiaca bolał mnie lokiec , w sumie smarowalem naproxenem, fastum i nic nie pomagało dzisiaj sie w****ilem i poszlem do lekarza ogólengo ten powiedzial mi ze mam jakies zapalenie***** wie czego powiedzial - "łokiec tenisisty" powiedzial zebym se tego nie bagatelizowal i cos tam costam przepisal mi Rantudil Forte (2 x dziennie po 1 kap) , 2 razy dziennie smarowac mascia (obojetnie jaka np.Voltaren) i NIC NIE ROBIC!!!!! ;-( I tu moje pytanie mial ktos z was cos podobnego , jak wyglada leczeni itd! Czekam na odpowiedzi!!!
ps.Wydal mi skierowanie do ortopedy(ide jutro napisze co mi powiedzial ortopeda) !!! dzieki z gory za odpowiedzi!
Szacuny
212
Napisanych postów
48745
Wiek
50 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
91090
Łokieć tenisisty
Zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej czyli tzw. "łokieć tenisisty" jest jednym z najczęstszych problemów dotyczących stawu łokciowego z jakim spotyka się chirurg ortopeda.
Za przyczynę dolegliwości uznaje się zapalenie ścięgna mięśnia krótkiego prostownika nadgarstka, które przyczepia się do bocznego nadkłykcia kości ramiennej. Powodem zmian zapalnych w ścięgnie może być nagły uraz lub wielokrotne, monotypowe ruchy przedramienia które wywołują mikropęknięcia włókien ścięgna, prowadząc do jego przekrwienia co w rezultacie wywołuje ból. Ból zwykle zwiększa się podczas prostowania łokcia oraz nadgarstka.
Dolegliwości występują u tenisistów podczas uderzeń grzbietem ręki, podczas czynności wymagających długiego utrzymywania nadgarstka w wyproście z licznymi ruchami palców (np. pisanie na klawiaturze, gra na pianinie) lub po bezpośrednim uderzeniu w boczną okolicę łokcia.
W leczeniu zachowawczym stosuje się odpowiednie unieruchomienie przedramienia oraz zaleca zmniejszenie aktywności kończyny górnej. W przypadku braku poprawy pomocne mogą być wstrzyknięcia (blokady) ze sterydu w okolicę nadkłykcia bocznego kości ramiennej.
Leczenie zachowawcze składa się z dwóch faz:
Faza I to eliminacja bólu. W przypadku poprawy II faza leczenia zachowawczego obejmuje delikatne ćwiczenia.
Leczenie operacyjne stosuje się po 5-6 miesiącach nieskutecznego leczenia zachowawczego. Zabieg polega na oddzieleniu zapalnej tkanki od kości, co w konsekwencji wywołuje reakcję odbudowy przyczepu ścięgna i ustąpienie dolegliwości. Około 90% pacjentów po 3 miesiącach od operacji powraca do pełnej aktywności.
Szacuny
11182
Napisanych postów
51935
Wiek
32 lat
Na forum
25 lat
Przeczytanych tematów
57816
mam cos podobnego chyba narazie nie byłem z tym u lekarza bo w sumie boli mnie tylko jak cwicze teraz robie tydzien przerwy i bol jak narazie ustapił zobaczym jak wroce do ciezrów co bedzie a ciebie bolała tylko jak cwiczyłes czy normalnie tez ????
Szacuny
1
Napisanych postów
321
Wiek
40 lat
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
6731
Normalnie tez a najbardziej jak uciskam te miejsce! ;/ Bylem u ortopedy dala mi 2 tyg L-4 powiedziala ze mam jakies tam mikrouszkodzenia przyczepów , nic nmi nie przepisala kazala smarowac 2x dziennie jakas mascia ja mam Voltaren i kupic "opaske z neperonu na łokiec tenisisty" i tyle za 2 tyg do kontroli jak nie przejdzie to zastrzyki ;-(
Szacuny
11182
Napisanych postów
51935
Wiek
32 lat
Na forum
25 lat
Przeczytanych tematów
57816
to znaczy sie tak mi jak uciskam to nic nie boli boli jedynie jak dzwigam kupiłem sobie jak narazie sciagacz i bede bardzo mocno rzgrzewał lokiec jesli mi to nie pomoze to tez pójde do lekarza