SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dźwignie w stójce

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22108

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4473
Ja tylko dodam, że wykonać dźwignię to można:
Jeśli zanim zacznę wykonywać kotegaeshi, to naprzykład kopnięcie kilkukrotne w podbrzusze, w jaja. Jak zabolą to jest szansa, że atakujący zapomni na chwilę o reszcie a Tobie się uda. Ale to i tak czyste teoretyzowanie, bo jak nie trafisz z atemi... to już leżysz... Taki Pitt albo Juras by Cię dopadł i zakatrupił

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Tysfera.pl - Wspieramy biznes w Tychach! | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool | Sklep.asteco.pl - sklep internetowy lidera systemów natryskowych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86833
Kompletnie nierealne. Czasem spotykana jest argumentacja, że nawet Bas Rutten poleca dźwignie w stójce etc. A dlaczego one tam występują? BAS podobnie reklamuje KRAV MAGA, bo ... mu płacą. Proste. A te dźwignie aby zapchać jakimś materiałem czas na szkoleniówce.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Ja bym nikogo nie zakatrupiał

No, moze niektórych polityków

Dzwignie w stójce mozna zalozyc np pijaczkowi, z zaburzoną koordynacją ruchową. Ale normalnemu, sprawnemu fizycznie kolesiowi-po prostu szkoda ryzykowac.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38587
temat w sumie zamknięty...
dźwignię w stójce można próbować załozyć w 4 sytuacjach
1. z uchwytu za frak - tu szybko i zaskakująco wykonana ude-gatame (tzn przeprostówka na łokieć ma jeszcze sens. zresztą widziałem 1 lub 2 walki w Atenach zakończone własnie w ten sposób. i koniec końców autorytet profesora Kano jest tu dla mnie rozstrzygający. aha, i tak jak pisał Juras juji-gatame w locie, choć z tego co słyszałem ciężka sprawa.
pozostałe dźwignie na ręce w tej sytuacji - strata czasu, pewnego razu trener polecił nam spróbować je wykonywać tylko po to, żebysmy się o tym przekonali

2. jako obrona przed uderzeniami - nawet cios z przekrokiem nijak w ten sposób przechwycić, o bokserskich nawet nie mówię. koronna bzdura.

3.no chyba, że przeciwnika tak rozpakujemy ciosami, ze mu ręce zaczną latać, ale wtedy sa przeciez prostsze techniki kończące.

4. z partyzanta, jako atak. cóż, widziałem jak prawie dwumetrowy i stukilowy byczek z licencją ochroniarza próbował kilkanaście sekund siłowo załozyć "dla kawału" trzymanie transportowe na ramię ok 60 kilowemu kajtkowi. i nijak mu nie szło, mały po prostu się skulił, przycisnał łokcie do brzucha, napiął mięśnie i po wszystkim.

zaznaczam, piszę tylko o dźwigniach na ręce, o nogach nie wiem prawie nic.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2005-05-24 19:15:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Dzwignie na nogi w stójce wchodzą wtrenowanym osobom, ale to zawodnicy, mata. Kiedys Bas Rutten bodajże docisnął przeciwnikma do lin i założył mu widowiskowo balachę na nogę. Ale na ulicy...

Czasami widzialem dzwignie na nadgarstek zakladane w stójce, ale w celu sprowadzenia goscia doparteru, nie jako technikę konczącą( dzwignia wykonywana na rękę trzymającą mocno gi).

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38587
nadgarstkowa? to chyba na pokazie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Nie, nawet Boruta tak sciągał do parteru ze stójki na sparnigu
To samo Robert, dawniej trenujący aikido, obecnie prowadzi treningi BJJ.
Ale to taki element na mate, na ulicy przeciez nie odslonisz sie calkowicie zeby cos takiego zrobic dwiema dłońmi...

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 572 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19308
Nie chodzi nawet o to że są ryzykowne, ale że mało nam dają. Nie połamał bym kogoś, bo co innego obić morde a co innego trwale okaleczyć. A jak nie będe łamał to co poczekam aż odklepie, a potem sobie pujdzie do domu ?? Dlatego nie polecam dźwigni na ulicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38587
łojezu. abstrah**ąc od celowości takiego rozwiązania, sprowadzasz dźwignią do parteru tam go puszszasz i trepujesz. proste? widać, ze nie masz pojecia o dźwigniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Po rzucie albo wyniesieniu obrazenia mogą byc wieksze niz po dzwigni. Np suples na chodniku-zabójstwo po prostu...
Uderzenia-łamiesz nos...ostatnio w Słupsku koleś tak oberwał, ze uszkodzili mu śledzione-zmarł
Mysle, ze w momencie zagrozenia nie mysli sie o tym, ze mozesz kogos skrzywdzic. Nie wiem jaki poziom mistrzowski musialbys miec, zeby unieszkodliwiac kolesia bez nadmiernych obrazen, tak zeby mu sie odechcialo...no, chyba ze zastosujesz np duszenie.
Gdy masz z kims solówke, nawet znasz tą osobe-to po dzwigni odklepie i sprawa jest jasna. W innym przypadku, np napadniety-bedziesz sie bronil na kazdy mozliwy sposób. Niestety.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tajbox a masa mięśni

Następny temat

Mam wielka prosbe...

WHEY premium