Każdy zdaje sobie z tego sprawę, że woda jest podstawą życia dla organizmów, w szczególności dla człowieka. Świadczyć może o tym, chociażby ilość wody obecna w naszym
organizmie, która wynosi około 60-70%. Większość reakcji biochemicznych przebiega właśnie w środowisku wody. Z tego też względu organizm nasz potrzebuje stałego jej dostarczania. Bez pożywienia jesteśmy w stanie przeżyć około 2 tygodnie. Jednak bez wody może być ciężko po 3 dniach.
Z tego też względu zdecydowanie należy uzupełniać ją w ciągu dnia. Jednak istotne jest to, w jakiej postaci ją dostarczamy. Zdecydowanie nie powinna być to woda źródlana, której skład, czyli ilość elektrolitów, takich jak: sód, wapń, chlorki, czy magnez jest niższa niż w naszym organizmie. W takiej sytuacji picie wody źródlanej doprowadzić może do wydalania elektrolitów z organizmu do wody. Nie nawodnimy więc w ten sposób organizmu, a odwodnimy się.
Dlatego też sugeruję Ci bazowanie na wodzie wysokozmineralizowanej, jakiej jak: Muszyna, Muszynianka, które są bardzo dobrymi źródłami wapnia i magnezu, a składniki te ciężko dostarczyć wraz z dietą. Inny powód, przez który możesz odczuwać ciągłe pragnienie, to cukrzyca. W czasie tej choroby odczuwamy zwiększone pragnienie picia płynów. Być może warto udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania cukru, glukozy, krzywą insulinową.
Poza tym nie zaleca się pić kilku szklanek na raz. Po kilka łyków, ale co jakiś czas.
