Według niektórych źródeł taka gorąca kąpiel może mieć trochę negatywnych skutków dla naszego organizmu. Generalnie ciepła woda powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a więc i oczyszczanie organizmu wraz ze złagodzeniem bólów mięsni. Jednakże na takie zabiegi powinny uważać przede wszystkim kobiety w ciązy, gdyż może to doprowadzić do zaburzeń przepływu krwi przez łożysko i niedotlenienie dziecka. Ponadto podczas takiej kąpieli dochodzi do podwyższenia temperatury ciała i ciśnienia krwi co może doprowadzić nawet do odklejenia się łożyska.
Co w przypadku innych osób ? Wskazany jest tutaj zdrowy rozsądek. Zbyt długie przebywanie w zbyt gorącej wodzie podwyższy temperaturę ciała a to z kolei może przyśpieszyć akcje serca i doprowadzić do zawrotów głowy czy nawet utraty przytomności. Ciepła woda osłabia organizm, więc jest niewskazana dla kobiet w okresie menstruacji, szczególnie w pierwszych dniach. A jak jest w przypadku mężczyzn? Podczas takich kąpieli dochodzi do przegrzewania jąder a to z kolei może obniżyć jakośc nasienia !
Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„
Pilny student Vincea.
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
dodawaj sobie czegos do tej kąpieli, moze czegos na bazie olejku zeby skora była lepiej odzywiona, teraz jest naprawde duzy wybór
mariano myslimy podobnie

a to znalazlam na www.poradnikzdrowie.pl
Wpływ kąpieli na zdrowie skóry i całego organizmu zależy nie tylko od użytych dodatków, lecz także od temperatury wody. Sprawdź, jaka będzie dla ciebie najkorzystniejsza:
Zimna (do 25 st. C) hartuje, pobudza, przyspiesza krążenie krwi oraz przemianę materii. Powinna trwać od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Dłuższe przebywanie w chłodnej wodzie może prowadzić do wyziębienia organizmu. Taka kąpiel nie nadaje się dla dzieci i osób starszych.
Letnia (26-35 st. C) jest najłagodniejsza i w związku z tym odpowiednia dla wszystkich. Rozluźnia mięśnie, relaksuje i przygotowuje ciało do odpoczynku. Nie powinna trwać dłużej niż pół godziny.
Gorąca (36-40 st. C) świetnie odpręża po wysiłku fizycznym, uspokaja, łagodzi zapalenia skóry, sztywność mięśni i stawów. Otwiera pory skóry, dzięki czemu ułatwia usunięcie toksyn. Nie powinna trwać dłużej niż 10 minut. Lepiej, żeby nie korzystały z niej osoby ze skłonnością do pękających naczynek, z żylakami, suchą skórą, chorzy na serce i nadciśnienie. Pamiętajmy, że temperatura wody, nawet gdy kąpie się zdrowa osoba, nie powinna przekraczać 40 st. C. Tak gorąca kąpiel bardzo osłabia organizm.
własciwie to warto podac całego linka http://www.poradnikzdrowie.pl/site/1603_648.htm
Zmieniony przez - oska5 w dniu 2007-01-04 20:05:15
"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."
niestety nie mam kabiny prysznicowej:( iec kąpiel na przemian odpada:P

z wanny nie musisz rezygnowac, ale nie bierz tak goracej wody
"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

Codziennie patrzysz w lustro i myślisz sobie ;moje łapy są za małe, muszę być większy, muszę poszerzyć plecy...Nie stoisz i nie czekasz, aż wszystko zmieni się samo. Ruszasz dupę i robisz coś w tym celu.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"
