Trening siłowy to nieodłączny element kształtowania sylwetki. Wie o tym każdy, kto próbował zmieniać coś w tym kierunku. Mięśnie nasze potrzebują bodźca do wzrostu, w postaci treningu oporowego. W innymi przypadku nie są potrzebne naszemu organizmowi, do siedzenia na kanapie, chodzenia, czy siedzenia w pracy.
Aby ułożyć prawidłowo trening, warto udać się do odpowiedniego działu. Dla większości osób będzie to dział trening dla początkujących:
https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html. Jednak są zapewne i tacy, którzy trenują wiele lat. Wtedy warto odwiedzić dział
trening dla zaawansowanych:
https://www.sfd.pl/trening/. Powstanie w nich wiele ciekawych tematów oraz dyskusji o treningach i tym jak poprawnie technicznie wykonywać ćwiczenia. Bez wątpienia czytanie ich pomoże Ci w odpowiedzi na wiele pytań.
Zasada podziału poszczególnych partii mięśniowych na dane dni treningowe zakłada prosty schemat. Z reguły najwięcej czasu i pracy wymaga od nas przetrenowanie dużych partii mięśniowych, jak plecy i nogi. Dlatego też raczej trenuje się je w oddzielnym treningu. Średnie partie jak barki i klatka piersiowa, mogą być dobierane wraz z małymi partiami, takimi jak biceps, triceps, brzuch, łydki, czy przedramię. Można również łydki lub przedramię dołączyć do tych dużych, jako partie niewymagające wiele pracy i czasu.
Przykładowy podział wyglądać może następująco:
1. dzień: nogi + łydki.
2. dzień: barki + triceps.
3. dzień: odpoczynek.
4. dzień: klatka + biceps + przedramię.
5. dzień: odpoczynek.
6. dzień: plecy + brzuch.
