Hihi

Podoba mi się określenie "brać miód"

A wracając do rzeczy to:
1) Trudno mówić o jednej największej zalecie, ale napewno miód pomaga wyeliminować cukier z diety, a to już jest jego pierwsza zaleta. Tak jak już zostało to wspomniane poprawia odporność, dostarcza nieco soli mineralnych, szybko "stawia" na nogi przy uczuciu braku energii(ale to tylko zasługa szybkiego podnoszenia poziomu cukru we krwi, wiec to takze szybko mija) Ponadto zależnie od odmiany , miód działa na organizm podobnie jak rośliny , z których został zrobiony(w końcu zawiera te same związki
Co do konkretów, jeśli chodzi o działanie:
Miód pszczeli wielokwiatowy. Pochodzący z nektaru różnych kwiatów. Barwa od jasnokremowej do herbacianej. W smaku łagodny, słodki. Polecany przy alergiach i katarze siennym. Miody po pewnym czasie ulegają krystalizacji tzn. ze stanu ciekłego (patoki) przechodzą w stan stały (krupiec), zmieniając barwę na jaśniejszą. Jest to naturalny proces fizyczny nie majacy żadnego wpływu na wartość miodu. Podgrzewając go np. w wodzie do temp. max 45 ° C doprowadzamy bez szkody do stanu płynnego.
Miód pszczeli akacjowy. Miód o barwie jasnokremowej, w smaku delikatny, bardzo słodki, lubiany przez dzieci. Zaiwera dużą ilość fruktozy dlatego powoli ulega krystalizacji. Stosuje się w leczeniu nadkwasoty żołądka jak i zaburzeń przewodu pokarmowego nerek i dróg moczowych.
Miód pszczeli lipowy. Miód lipowy posiada barwę zielonkawo-jasnobursztynową, smak trochę pikantny, w zapachu aromatyczny. Działa uspokajająco i antyseptycznie. Tradycyjnie stosowany przy przeziębieniach i w stanach niepokoju.
Miód pszczeli gryczany. Miód gryczany ma barwę ciemnoherbacianą, posiada silny zapach i ostry bardzo charakterystyczny smak. Poleca się
na zrastanie kości po złamaniach. Zawiera znaczną ilość magnezu. Dlatego stosowany jest w diecie antynowotworowej oraz w leczeniu schorzeń na tle miażdżycowym.
Miód pszczeli wrzosowy. Miód wrzosowy w stanie płynnym ma barwę czerwonobrunatną i konsystencję galaretowatą, silnie aromatyczny w smaku mało słodki, lekko gorzkawy. Stosowany przy zaburzeniach dróg moczowych i gruczołu krokowego (prostaty) Profilaktycznie polecany dla panów po trzydziestce.
Miód pszczeli spadziowy. Miód spadziowy posiada przeważnie zabarwienie ciemno-brunatne, aromat słaby lekko korzenny lub żywiczny. Ma zastosowanie w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych.
Miód spadziowo-nektarowy. Miód spadziowo - nektarowy jest pochodzenia mineralnego. Powstał ze spadzi i nektaru roślin kwiatowych. Czarakteryzuje się brunatną barwą, posiada słabo wyczuwalny korzenny zapach, smak łagodny czasami lekko gorzkawy. Krystalizuje szybciej niż miód spadziowy. Właściwości lecznicze pośrednie między miodami kwiatowymi, a spadziowymi.
Miód spadziowy z drzew iglastych. Miód spadziowy (sosny, świerka, jodły) posiada zabarwienie od koloru brązowego poprzez ciemny brąz do prawie czarnego z zielonkamym odcieniem, silny charakterystyczny zapach przypominający igliwia lub żywicy. Smak przyjemny, łagodny. Wolno krystalizuje, krystalizacja gruba, kaszkowata. Miód ten jest bardzo bogaty w biopierwiastki. Polecany w leczeniu anemii rekonwalescentów po ciężkich chorobach, operacjach, w leczeniu nerwicy serca, miażdżycy mięśnia sercowego i innych schorzeniach sercowo-naczyniowych, przeciw infekcjom, przeziębieniu, chorobach układu oddechowego, zaparciach. Posiada właściwości antyseptyczne.
Miód mniszkowy. Miód mniszkowy ma jasnożółty kolor, przyjemną woń kwiatów mniszka, smak łagodny, krystalizacja drobna.Polecany przy chorobach żołądka, zaburzeniach trawienia, chorobach jelit, chorobach nerek i dróg moczowych oraz chorobach wątroby.
I tu inne popularne produkty pszczółek
Pyłek kwiatowy (obnóża). Produkt pręcików kwiatowych. Pszczoły zbierają go z kwiatów dodają do niego sekret gruczołów ślinowych, układają w obnóża na tylnych nóżkach i transportują do ula. Pyłek jest produktem bogatym w aminokwasy, których zawiera ok. 5 razy więcej niż np. mięso, jaja czy ser. Zawiera także duże ilości witamin z grupy B, węglowodany, enzymy i sole mineralne. Zaleca się stosować przy osłabieniach, wzmożonym wysiłku fizycznym i umysłowym w dolegliwościach jelit, anemii, prostaty i dla rekonwalescentów.
Pierzga. Pierzga - pyłek kwiatowy zakonserwowany przez pszczoły w komórkach plastra. Białkowy pokarm pszczół. Pyłek lub pierzgę stosujemy najczęściej jako mieszaninę 1 części zmielonego pyłku lub pierzgi i 5 części miodu spożywając po 2 łyżeczki 2x dziennie. Dzieci 1 łyżeczka 2x dziennie.
Co do przedawkowania miodu, ROTFL

hmm, objawy?


No np może Ci się zrobić niedobrze


Jak bede miała czas to wrzuce jeszcze kilka rzeczy-sporo tego mam:)
smoczek