
Witajcie.
Mamy już jesień i z pewnością wielu z Was jest w trakcie intensywnej pracy nad budowaniem swojej muskulatury.
Zaproponuję dziś dwa ćwiczenia, które świetnie możecie wykorzystać jako urozmaicenie treningu swoich tricepsów, a także awaryjnie-kiedy przyrządy na siłowni są zajęte.
Pierwsze ćwiczenie
Jednym z klasycznych ćwiczeń rozwijających tricepsy są pompki w wąskim rozstawie dłoni (na szerokość barków lub nieco wężej) i prowadzeniem łokci blisko tułowia.
To znane i sprawdzone od dawien dawna ćwiczenie zostało obecnie wyparte przez wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej. Wielu z nas (szczególnie posiadających pewien staż treningowy) uważa je za zbyt lekkie sądząc, że aby „poczuć" takie pompki, trzeba wykonać ich bardzo wiele, co z kolei jest monotonne i czasochłonne.
Moim skromnym zdaniem pompki wcale nie są przeżytkiem, a po zastosowaniu pewnych modyfikacji (czytaj: utrudnień), mogą być świetnym ćwiczeniem wykańczającym trening tricepsów, „dopompowującym" je maksymalnie.
Najskuteczniejszą zmianą (poza dodaniem obciążenia na plecy), jest zwiększenie zakresu ruchu poprzez dodanie podpórek (równej wysokości) pod stopy i dłonie.
Mogą do tego posłużyć taborety, ławeczki, drewniane kloce, lub (co prezentuję na fotografiach) ciężkie sztangielki bez wystających gryfów.
Ćwiczenie rozpoczynamy od wyprostowanych ramion (w ciągu całego ćwiczenia nogi minimalnie ugięte w kolanach, pupa lekko w górze-w wyniku wygięcia w naturalną krzywiznę dolnego odcinka kręgosłupa).
Z tej pozycji powoli opuszczamy się w dół zachowując pełną koncentrację i napięcie mięśni.
Schodzimy na tyle nisko, by rozciągnąć w pełni tricepsy, jednak zbyt głębokie ruchy mogą przeciążać pracujące stawy.
Ruch w górę wykonujemy dynamiczniej, ale tak by nie stracić „czucia" pracy mięśni.
Cały ruch odbywa się tylko w stawach barkowych, łokciowych i nadgarstkach.
Wdech robimy schodząc w dół, powietrze wydychamy prostując ramiona.
PAMIĘTAJMY: Jeśli chcemy, by w tym ćwiczeniu to tricepsy przejęły główną pracę-łokcie muszą być prowadzone możliwie blisko tułowia w ciągu całego ruchu.
UWAGA: Ćwiczenie będzie efektywniejsze i lepiej imitowało ruch na sztandze, kiedy palce dłoni będą wystawać poza podpórki. Zmniejszy to także przeciążenia w nadgarstkach.
ZAPRASZAM do udziału w akcji "Trenuj z nami CYKLICZNIE"
http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120
KONSULTACJE INDYWIDUALNE-MÓJ MAIL PRYWATNY- POWIADOMIENIEM Z SFD-ZAPRASZAM
PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473