Szacuny
3
Napisanych postów
4
Wiek
38 lat
Na forum
1 rok
Przeczytanych tematów
31
Witam, nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, a szukałem dość długo.
Moje pytanie brzmi, czy można wykonywać pompki przy przepuklinie szyjnej kręgosłupa? są jakieś przeciwskazania?
Szacuny
4200
Napisanych postów
5094
Wiek
46 lat
Na forum
15 lat
Przeczytanych tematów
117850
Przepuklina przepuklinie nierowna. Ale: jakbyś miał prawdziwą, objawowa dyskopatię/przepukline szyjną to nawet nie w głowie byłyby ci pompki czy inne ćwiczenia angażujące górną część ciała, bo dyskomfort byłby za duży lub po prostu ból nie pozwoliłby na taki ruch. Jeśli dyskopatia czy przepuklina szyjna to diagnoza którą dostałeś po wyniku rtg, konsultacji u lekarza czy fizjo bez badania obrazowego, albo na podstawie badania rezonansu bez odpowiednich objawów, to spokojnie bez obaw możesz robić pompki, tym bardziej jeśli robiac nie odczuwasz bólu czy innych nieprzyjemnych objawów, rób na zdrowie
Szacuny
3
Napisanych postów
4
Wiek
38 lat
Na forum
1 rok
Przeczytanych tematów
31
Bardzo dziękuję za odpowiedź, tego właśnie szukałem, chciałem po prostu się dowiedzieć czy nie zrobię sobie krzywdy wykonując pompki przy takim schorzeniu, mam dyskopatię i przepuklinę w odcinku szyjnym popartą badaniami, kilka lat temu miałem wypadek samochodowy i zrbiono mi badania. Pracuję fizycznie i chciałbym trochę wzmocnić się tymi ćwiczeniami, nie chodzi mi o jakieś ogromne ilości tylko o te powiedzmy 3 serie po 20 pompek.
Szacuny
4200
Napisanych postów
5094
Wiek
46 lat
Na forum
15 lat
Przeczytanych tematów
117850
To ze ci przepuklina/dyskopatia wyszla na badaniu (nawet MR) nie oznacza, ze masz z tego powodu jakies problemy czy objawy. Jesli np masz bol szyi/ karku to niekoniecznie musi to byc tym spowodowane, nawet u osob bez wypadku czy innych problemow z szyja przepukliny wychodza dosc czesto na MR i moga to byc znaleziska przypadkowe. Wszystko zalezy od objawow. Piszesz że pracujesz fizycznie, czyli jesteś mówiąc potocznie „na chodzie”, skonsultuj się oczywiście z doświadczonym fizjoterapeutą lub lekarzem, ale u osób z przepuklinami, po jakichś wypadkach, bardzo duże znaczenie będzie miała praca nad gorsetem mięśniowym i ogólnie pojętą siłą, gdzie trening siłowy to podstawa - i tu uwaga, trening siłowy nie oznacza pizgania od razu ogromnymi ciężarami jak jakiś trójboista, tylko dostosowaniem treningu pod ciebie i stopniowym progresowaniem aby być coraz silniejszym. Bardzo często jak coś cię boli, to jest to po prostu słabe. Rob chlopie te pompki jak umiesz je robic, i tyle
Szacuny
3
Napisanych postów
4
Wiek
38 lat
Na forum
1 rok
Przeczytanych tematów
31
Super, dziękuję bardzo za odpowiedź:) tak jak mówisz, jestem ogólnie na chodze, pracuje fizycznie i jeżdżę codziennie rowerem robię po 20 kilometrów, najgorzej jest jak dłużej usiąde, wtedy wszystko boli:)
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
6313
Napisanych postów
78036
Wiek
40 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
767015
Nie ma nigdzie odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nikt tego niestety nie wie. Nawet lekarz specjalista nie będzie w stanie stwierdzić tego, co się stanie w sytuacji problemów z kręgosłupem i aktywności fizycznej. Bez względu na to jaka ona by była. Przede wszystkim każdy przypadek jest inny. Niektórzy normalnie trenują np. bez więzadeł krzyżowych w kolanach, a inni nie mogą chodzić. Nie można więc generalizować. Dodatkowo istotne jest też to, jak wykonujemy aktywność fizyczną. Można to robić dobrze, źle, czy tragicznie.