Szacuny
2
Napisanych postów
253
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
4156
Mam takie pytanie: jaki jest sens cwiczenia kendo, iaido, iaijutsu itp?. Przeciez to mi sie w zyciu/na ulicy wogole nie przyda(chyba ze ktos chce po miescie z katana spacerowac). Czy jest to tylko sztuka dla sztuki?
Szacuny
53
Napisanych postów
11379
Wiek
39 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
47331
Wydaje mi sie ze z tymi stylami jest jak z aikido tylko sztuka dla sztuki bo nie ma to zastosowania na ulicy a pozatym nawet jak bys nuz jakis nosil nie mowiac juz o katanie to co uzyjesz go???
poprostu ladnie wyglada i sa ludzie ktorzy sie tym pasjonuja
"Nie ma odpornych na ciosy, sa tylko zle wyprowadzone ciosy"
"Nie ma silnych ,sa tylko zle trafieni"
Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"
Szacuny
14
Napisanych postów
2914
Wiek
42 lat
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
39362
"Mam takie pytanie: jaki jest sens cwiczenia kendo, iaido, iaijutsu itp?. Przeciez to mi sie w zyciu/na ulicy wogole nie przyda(chyba ze ktos chce po miescie z katana spacerowac). Czy jest to tylko sztuka dla sztuki?"
Dlaczego coś co sie nie przyda na ulicy ma być bezsensowne? Ktoś tam gra np. w szachy bo to lubi, a nie dlatego, że chce dać komuś mata w bramie. A już zupełnie nie wiem dalczego szachy nie mają się przydać w życiu- to przecież zależy jakie kto życie prowadzi- jak gra w turniejach szachowych to mu sie w życiu ta umiejętność przyda poza tym rozwijają szare komurki itp. To samo np. Kendo- poprawia refleks, uczy dystansu- może się w życiu przydać. A to że nie będe chodził z mieczem po stritach z kataną to każdy wie, ale ćwiczyć może każdy to co lubi i po to by ośiągnąć jakieś tam cele- dla ciebie będzie to skuteczność na ulicy a dla kogoś tam co innego.
pozdrawiaM
Szacuny
0
Napisanych postów
336
Wiek
44 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
3667
trening kobudo czy kendo lub ken-jitsu to sztuka. zresztą nikt ci tam nie muwi że to się przydaje na ulicy.
ale napewno można sobie wyrobić kondycje na takim treningu.
pozdrawiam!
"JEŻELI KTOŚ CIĘ ZACZEPIA, POPROŚ GO BY PRZESTAŁ. JEŻELI NIE PRZESTANIE ZNISZCZ GO!"
"JEŻELI KTOŚ CIĘ ZACZEPIA, POPROŚ GO BY PRZESTAŁ. JEŻELI NIE PRZESTANIE ZNISZCZ GO!"
Szacuny
11182
Napisanych postów
51930
Wiek
31 lat
Na forum
25 lat
Przeczytanych tematów
57816
Pompka pomysl za czym cos głupiego napiszesz na mój temat .Właśnie to miałem na mysli o czy ty piszesz -sam zajmuje sie z zamiłowania iaido i troche kububo i nigdy nie myslałem kryteriami przydatności tylko robiłem to bo lubie to robic !!!!
prawdziwymi zwycięzcami są ci ,którzy wygrywają pojedynki dnia codziennego!
Szacuny
2
Napisanych postów
931
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
21743
No nieee no, Boruta poszedł (niekoniecznie calkiem dobrowolnie ) to teraz ten (Karateka) musiał przyleźć... Karateka Borute mozna znalezc na forum BJJ podobno. Idz sobie z nim pogadac, jestescie siebie warci.
Szacuny
11182
Napisanych postów
51930
Wiek
31 lat
Na forum
25 lat
Przeczytanych tematów
57816
Nauka walki mieczem czy kijem w aikido pomaga przede wszystkim opanowac odpowiednia prace nóg i przyjmować odpowiednie pozycji ciała.
Jeżeli potrafi się atakować kijem to dopiero można nauczyć się przed nim bronić, a to na ulicy na pewno sie przyda.