Tak jak nie ma spalania miejscowego tak i ciężko przytyć we wskazanym przez siebie miejscu. Jeżeli rzeczywiście mamy bardzo szczupłą budowę ciała i zależy nam na tym by wzrosła zarówno waga jak i nasze obwody to należy zmodyfikować swoją dietę i trening. Trening nie służy jedynie redukcji, ale również ukształtowaniu ciała. Jest bardzo istotnym elementem w okresie budowania masy.
Gdy zależy nam na przytyciu, ale niekoniecznie na muskulaturze to wystarczy przyjrzeć się samej diecie. Warto spisać sobie dwa lub trzy dni tego jak się odżywiamy i zweryfikować ile spożywamy kalorii. Za pomocą jednej z wybranych metod (
https://www.sfd.pl/!!!KALKULATORY!!!-t432492.html lub
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html ) obliczamy swoje zapotrzebowanie kaloryczne i porównujemy z tym co sobie spisaliśmy. Jeżeli trzeba będzie podnieść kaloryczność posiłków należy to zrobić z głową i postawić na produkty dobrej jakości. Jedząc słodycze, żywność typu fast food co najwyżej się utuczymy i
przybranie na wadze ze zdrowiem nie będzie miało nic wspólnego.
Posiłki powinny być zbilansowane, czyli takie które zawierają węglowodany, białka i tłuszcze pochodzące z dobrych źródeł:
- węglowodany – ryż (brązowy, basmati, parboiled, biały i inne), kasze (jaglana, gryczana, jęczmienna, pęczak itp.), płatki owsiane, pieczywo razowe na zakwasie, owoce, warzywa, ziemniaki, bataty.
- białka – mięso (różne rodzaje i części – drób, wieprzowina, wołowina, dziczyzna), ryby (zarówno chude jak i tłuste), jaja, strączki (jeśli nie ma problemów żołądkowych), nabiał (w rozsądnych ilościach), odżywki białkowe (jako uzupełnienie diety w przypadku problemów z pozyskaniem białka z jedzenia)
- tłuszcze – olej lniany, kokosowy, oliwa z oliwek, orzechy, awokado, jaja, mięso, ryby
Ilość posiłków i pory dopasowujemy do własnych preferencji i trybu dnia, dobrze jednak próbować w miarę równomiernie rozłożyć makroskładniki, żeby nie było sytuacji, że w jednym posiłku zjadamy połowę swojego zapotrzebowania na tłuszcze a w kolejnych prawie w ogóle. Posiłki należy uzupełniać w warzywa, by zapewnić sobie witaminy i minerały. Pamiętać jednak trzeba, że nie są to produkty pt. „zero kalorii” i gdzieniegdzie trzeba uwzględniać je w bilansie. Chociaż częściowo.
W temacie aktywności fizycznej – nawet jeśli nie zależy nam na rozbudowie muskulatury to ruch i tak jest wskazany. Może to być siłownia, bieg, rower, spacer, basen… możliwości jest wiele. Ważne by się ruszać dla zdrowia, dla sprawności i lepszego samopoczucia.
Niestety ale przytycie nie da gwarancji zaokrąglenia buzi. Może ale nie musi się ona powiększyć.
Podobne tematy:
https://www.sfd.pl/Jak_przytyć_-t314373.html
https://www.sfd.pl/Jak_przytyć_szybko_-t853464.html
https://www.sfd.pl/Co_jeść_aby_przytyć-t200885.html
