>>> Maszeruj albo giń <<<
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
Powinien pomóc.
http://www.sfd.pl/W_Z_O_R_EK_DT...sezon_2018-t1159738.html#post-0
,, VERITAS ODIUM PARIT ,,
>>> Maszeruj albo giń <<<
>>> Maszeruj albo giń <<<
http://www.sfd.pl/W_Z_O_R_EK_DT...sezon_2018-t1159738.html#post-0
,, VERITAS ODIUM PARIT ,,


Jak ci moja wypowiedz pomogła to poprosze o soga i wejdz na http://www.pajacyk.pl
"sfd" to wspaniała rzecz.
Trzeba mieć wielkie marzenia aby , mieć wielkie osiągnięcia !!!! .
Członek mafii STRONG MAN
Coś ściemniasz ,przecież jeśli jesteś ciężarowcem to musisz mieć dostęp do przepisów cały czas.
Trochę dziwnie wypełniłeś profil pisząc o swoich zainteresowaniach
kulturystyka cztery razy,w takim razie wcale mnie nie dziwi że nie masz przepisów dotyczących ciężarów.
http://www.sfd.pl/W_Z_O_R_EK_DT...sezon_2018-t1159738.html#post-0
,, VERITAS ODIUM PARIT ,,
Podnoszenie ciężarów
Przepisy i zasady
Przepisy w sporcie ciężarowym ulegały nieustającym zmianom i ewolucjom. W pierwszych mistrzostwach świata nie istniał podział na kategorie wagowe, natomiast bojów było dziesięć. Potem ich ilość zmniejszono do pięciu, a następnie trzech: wyciskania, rwania i podrzutu. Równocześnie rosła ilość kategorii wagowych.
W roku 1972 - na wniosek delegacji polskiej - Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (FIH) zlikwidowała wyciskanie, od tej pory zawody w podnoszeniu ciężarów rozgrywa się w dwuboju: rwanie i podrzut, rejestrując rekordy w obu bojach i dwuboju łącznie.
RWANIE
By prawidłowo wykonać bój rwania należy: uchwycić sztangę oburącz i umieścić ja nieprzerwanym ruchem z pomostu na wyprostowanych ramionach przy pomocy przysiadu. Żadna część ciała poza stopami nie może dotknąć pomostu. Uniesioną sztangę trzeba utrzymać przez dwie sekundy w postawie nieruchomej, przy czym ramiona i nogi muszą być całkowicie wyprostowane, a stopy w jednej linii i oddalone od siebie o maksimum 40 cm . Rozpiętość uchwytu na sztandze jest dowolna. W czasie ruchu nie wolno zmieniać uchwytu.
PODRZUT
Definicja podrzutu jest również nieskomplikowana: jednym ruchem wznieść sztangę na pierś z podsiadem. Sztanga nie może dotknąć ciała przed znalezieniem się na wysokości piersi lub wysuniętych barków. Po oparciu sztangi na piersi musi nastąpić wyprost ciała, a nogi wracają do pozycji wyjściowej. Przez ugięcie kolan i ich wyprost z równoczesnym wyprostem ramion należy unieść sztangę na wyprostowane ramiona i utrzymać w bezruchu przez dwie sekundy. Stopy w jednej linii oddalone o maksimum 40 cm. Powtarzanie podrzutu jest niedozwolone.
Zawodnik w każdym z bojów ma do dyspozycji trzy podejścia do sztangi. W zawodach ciężar sztangi jest podzielny przez 2,5 kg . Zasada ta nie obowiązuje przy próbach bicia rekordów. Zawody prowadzi trzech sędziów, z których co najmniej dwóch musi zaliczyć bój, by mógł być uznany jako poprawnie wykonany.
Dodajmy, że sztanga ma 221 cm długości, a jej część uchwytowa 135 cm. Waga gryfu z zaciskami wynosi 25 kg, a grubość gryfu 27 mm . Konkursy przeprowadzane są na drewnianym pomoście o wymiarach 4x4 m i wysokości 5-10 cm.
Tutaj jest napisane że ciężar może być zwiększany co 2,5kg a tylko przy biciu rekordów o mniej nawet o 0,5kg.
Wiem jednak że ten przepis już się zmienił i ciężar w poszczególnych podejściach ,może być zwiększany o 1kg.
Niewiem czy to znalazłeś.
Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2005-12-06 20:39:37
http://www.sfd.pl/W_Z_O_R_EK_DT...sezon_2018-t1159738.html#post-0
,, VERITAS ODIUM PARIT ,,
Rwanie:
Sztanga leży poziomo przed nogami zawodnika. Musi być objęta nachwytem i poderwana ponad głowę jednym płynnym ruchem do góry, aż do pełnego wyprostu rąk w stawach łokciowych. Zawodnik podrywa sztangę wykonuje na przysiad lub nożyce. Podczas płynnego ruchu poderwania sztanga może się ślizgać po udach i bodbrzuszu. Żadna inna część ciała poza nogami nie możę dotykać platformy podczas całego boju. Z przysiadu lub nożyc zawodnik wstaje ze sztangą do pełnego wyprostu nóg i ustawia je w jednej lini. Podniesiony ciężar musi być utrzymany w bezruchu, aż do sygnału sędziego zezwalającego na opuszczenie sztangi na platformę. Zawodnik decyduje sam o czasie jaki potrzebuje na wstanie z przysiadu lub nożyc i ułożenie nóg w jednej linii równolegle do powierzchni ciała(szerokości) i sztangi. Sędziowie dają sygnał do opuszczenia sztangi jak tylko zawodnik pozostanie w bezruchu we wszystkich częściach ciała.
Podrzut:
Sztanga leży poziomo przed nogami zawodika. Musi być objęta nachwytem i poderwana jednym płynnym ruchem do góry na barki na podsiad, nożyce lub na wysoko. Podczas płynnego ruchu poderwania sztanga może się ślizgać po udach i bodbrzuszu. Sztanga nie może dotykać klatki piersiowej przed ostateczną finalną pozycją-wstaniem zawodnika do wyprostu ze sztangą spoczywającą na obojczykach, na górnej części klatki ponad sutkami lub w rękach. Nogi muszą być w jednej lini jak na początku boju i wyprostowane. Zawodnik decyduje sam o czasie jaki potrzebuje na wstanie z przysiadu lub nożyc i ułożenie nóg w jednej linii równolegle do powierzchni ciała(szerokości) i sztangi. Nastęnie zawodnik wybija sztangę ponad głowę przez dynamiczne ugięcie i wyprostowanie nóg i blokuje ją nad głową na wyprostowanych rękach, wykonując przy tym nożyce lub podsiad. Następnie zawodnik prostuje nogi i ustawia je w pozycji początkowej i czeka na sygnał sędziego,zezwalający na opuszczenie sztangi na platformę. Sędziowie dają sygnał do opuszczenia sztangi jak tylko zawodnik pozostanie w bezruchu we wszystkich częściach ciała.
Pozdrawiam!
1-Ciągnięcie sztangi ze zwisu ciała.
2-Dotknięcie platformy inną częścią ciała niż stopy.
3-Brak wyprostu rąk w ostatniej fazie boju.
4-Pauza podczas prostowania rąk.
5-Wykończenie ruchu przez wyciśnięcie.
6-Uginanie i prostowanie łokci podczas wstawania z przysiadu lub nożyc.
7-Opuszczenie pola platformy podczas wykonywaia boju, dotknięcie obszaru poza platformą jakąkolwiek częścią ciała.

9-Upuszczenie sztangi po sygnale sędziego.
10-Nie zajęcie pozycji końcowej we stopami w jednej lini, równolegle do korpusu i sztangi.
11-Nie opuszczenie sztangi na platformę, sztanga musi po spadnięciu najpierw dotknąć platformy.
Błędy w rwaniu:
Pauza podczas wyrywania sztangi.
Dotknięcie sztangą głowy zawodnika.
Błędy w podrzucie:
Umieszczenie sztangi na klatce piersioej przed zablokowaniem jej łokciami.
Dotknięcie kolana lub uda łokciem bądź ramieniem.
Każda nieudana, wyraźna próba wybicia. Przez to się rozumie obniżenie ciała lub ugięcie kolan.
Wszelkie próby rozbujania sztangi przez zawodnika. Zawodnik musi pozostać ze sztangą w bezruchu przed wybiciem.
Pozdrawiam!