Szacuny
6313
Napisanych postów
78025
Wiek
40 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
766950
Suchość napletka to symptom wielu nieprzyjemnych schorzeń, bardzo często powodem tego stanu jest grzybica narządów płciowych. Duże prawdopodobieństwo jest, iż wynikała przez nieodpowiednią higienę osobistą lub została przeniesiona drogą płciową (dlatego też, jeśli mamy stałą partnerkę seksualną, warto zadbać również o jej powrót do zdrowia, gdyż wielkie prawdopodobieństwo jest, że albo ona, albo Ty jesteście nosicielami). W momencie, kiedy napletek jest czerwony, odczuwamy dyskomfort, ból, należy niezwłocznie udać się do lekarza, celem ustalenia diagnozy i wprowadzenia leczenia farmakologicznego np.: tabletki z antybiotykiem lub maść.
Warto na przyszłość dbać bardziej o higienę, w aptekach są również dostępne żele, które odpowiednio nawilżą skórę miejsc intymnych, co spowoduje mniejszą bolesność.
Szacuny
1
Napisanych postów
25
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
76
przepraszam ze odkopuje ale lekarz od razu to troche za szybko :)
sucha skora na penisie moze pojawic się z kilku powodow np po wspolzyciu z partnerem, ktory przebywa jakies zapalenia, kiedy mezczyzna sam ma jakis stan zapalny, kiedy ma alergie na cos, kiedy skorka na czlonku zostanie podrazniona brudnymi rękami, otarciami (zadrapanie, wspolzycie bez zwracania uwagi na fakt, ze pochwa partnerki jest zbyt sucha, zbyt nieostrozna masturbacja itp..) Przyczyna moze tez tkwic w niewlasciwej higienie tych okolic np: mycie się przy uzyciu nieodpowiedniego mydla czy zbyt podrazniającego plynu do kąpieli.
podstawowa rekacja w przypadku suchej skorki na penisie, to mycie czlonka jak najcieplejszą wodą z dodatkiem plynu do higieny intymnej dla pan/z braku laku *)/, albo dla panow, mydla glicerynowego albo jakiegos baaardzo lagodnego srodka dla malenkich dzieci.
nastepnie nalezy penisa posmarowac wazeliną kosmetyczną i nawilzac go tak kilka razy dziennie. jesli swędzi i piecze mozna uzyc masci clotrimazolum, ale jesli pomimo staran nie nastepuje natychmiastowa poprawa, z penisa zaczyna *cos* wyciekac, zaczyna coraz bardziej bolec itp.* nalezy jednak udac się z wizytą do urologa.
nie musze dodawac, ze do calkowitego wyleczenia nalezy unikac wspolzycia bez prezerwatywy uwazajac jednak, ze kazdy z nas moze miec jakies uczulenie na material z ktorego jest ona zrobiona.