Cześć!
W sumie być może odpowiedziałeś sobie sam na postawione pytanie. Skoro trenujesz nogi z mniejszą objętością i jest progres, a klatę katujesz i nie ma większych zmian, to być może właśnie mniejsza objętość będzie tutaj kluczowa? Być może trzeba klacie dać więcej czasu na odpoczynek i regeneracje, wtedy będzie lepiej reagować na trening.
Co więcej, zauważyłeś, że uda wcześniej były słabiej wytrenowane niż reszta ciała. Jest to ważna informacja, ponieważ mięśnie, które były mniej stymulowane w przeszłości, mają większy potencjał do rozwoju. Co do rozpiski, nie mam, jak ocenić, gdyż tylko wiemy, w jakie dni trenujesz poszczególne grupy mięśniowe. Nie ma info o ćwiczeniach, objętości itd. W przypadku klaty ważna jest też technika. Ruchu wyciskania, wypychania, odpychania nie wykorzystujemy często w życiu codziennym i sporo osób pomimo dużego stażu, ma nadal problem zaangażować klatę.
Możliwości naturalnej hipertrofii są ograniczone i mogą się różnić między grupami mięśniowymi. To normalne, że niektóre partie rozwijają się szybciej niż inne, co może być związane z predyspozycjami genetycznymi, a także typem włókien mięśniowych dominujących w danej partii.
Również regeneracja i dieta odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu mięśni. Nie napisałeś nic na temat odżywiania. Upewnij się, że dostarczasz wystarczającą ilość kalorii oraz białka na poziomie przynajmniej 1,6-2,2 g/kg masy ciała, co jest zalecane w kontekście rozwoju mięśni u osób aktywnych, o czym przeczytasz w poniższej publikacji:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22150425/
Podsumowując: być może trzeba zredukować ilość ćwiczeń na klatę i dać jej więcej odpoczynku. Koniecznie trzeba sprawdzić technikę, być może nadal tutaj jest kłopot. No i na koniec odżywianie, tutaj też konieczna jest analiza.