Wiosna na pełnej... Kusimy RABATAMI! SPRAWDŹ!
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Zapytaj

Jak trenkwać miesnie pod pachą

Jak nazywa sie mięsień który widać z przodu podczas napinania bicepsow przodem, chodzi mi o takie kule pod pachami, co to za mięsień i jak go trenować? Podczas gdy napinam bicepsy przodem pod moimi pachami nic nie ma

Podłoga321 27 kwietnia 2024
Ekspert odpowiada

Cześć!

Zapewne chodzi Ci o mięśnie najszersze grzbietu, które kiedyś potocznie były nazywane motylami. Faktycznie, jeżeli jesteś osobą początkującą, to najszerszy grzbietu nie będzie na tyle mocno rozbudowany, aby było go dobrze widać pod pachami.

Co więcej, istnieje też lekka trudność w dobrym zaprezentowaniu mięśni najszerszych. Tutaj konieczna jest praktyka pozowania kulturystycznego, aby umieć dobrze rozłożyć plecy i pokazać ich szerokość. 

Mięsień najszerszy grzbietu jest szerokim, płaskim mięśniem, który znajduje się w tylnej części tułowia, przykrywając żebra i kręgosłup. Mięsień ten odpowiada za różne ruchy ramienia, w tym za przyciąganie ramienia do tyłu i do dołu, a także za obrót ramienia do wewnątrz. 

Jak zbudować najszersze grzbietu?

Polecamy również: Atlas ćwiczeń - trening mięśni pleców

Przede wszystkim, bazując na: podciąganiu na drążku, wiosłowaniu sztangą, wiosłowaniu hantlami i uzupełnieniu całości np. przyciąganiami na wyciągach w różnej formie. 

Trening mięśni grzbietu bywa też wymagający technicznie, dlatego tutaj konieczne jest nauczenie się dobrej techniki zaangażowania pleców. Sporo osób, zamiast wykonywać podciąganie plecami, czy wiosłowanie sztangą za pomocą mięśni grzbietu, przyciąga ciężar ramionami. Błędna technika sprawia, że nie rozbudujemy pleców, a będziemy przeciążać ramiona. Podobnie jest np. z wyciskaniem sztangi leżąc, gdzie wiele osób zbyt mocno pracuje barkami i tricepsami.

Jak jesteś osobą początkującą, to postaw głównie na podciąganie na drążku i wiosłowanie sztangą. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 27 kwietnia 2024
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Polecane artykuły