Wiosna na pełnej... Kusimy RABATAMI! SPRAWDŹ!
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Zapytaj

Kalorie z domowe posiłku. Ile kalorii może mieć domowy obiad?

Jak oszacować liczbę kalorii z jednego posilku ktorego sama nie jestem w stanie ugotowac (jem 3 posilki, 2 obliczone i 1 oszacowany zazwyczaj domowy obiad) Mam 15 lat, dziewczyna 175 60 kg, zero ruchu ale 3 x w tyg domowy fb i 2 x 20 min interwalu a w weekendy spacer ok 7 km, jem okolo 1600 kalorii z ,,oszacowanym obiadem" , czy robie dobrze jedza 1600 ale przyjmujac granice bledu 200 kcal? Nie czuje głodu, ale natomiast odczuwam niechec do treningu i lekkie zmeczenie

taeko666 23 kwietnia 2021
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Taki tradycyjny domowy posiłek, który najczęściej składa się z mięsa, dodatku skrobiowego (ryż, kasza, ziemniaki, makaron) i warzyw, możemy szacować na ok. 500-700 kcal pod warunkiem, że nie obfituje w nim tłusty sos. 

Jeśli chodzi o Twój poziom energii, to odczuwanie zmęczenia i niechęć do treningów może być spowodowane zbyt niską ilością dostarczanych kalorii. Ewentualnie może to wynikać ze zbyt niskiej aktywności i tzw. "zamulenia", które jest konsekwencją właśnie zbyt małej ilości ruchu.

Przyjmuje się, że minimalna aktywność dla osób starszych, nie powinna być niższa niż 150' tygodniowo. Dla nastolatków i młodzieży powinno być to, co najmniej dwa razy tyle. 

Z Twojego opisu nie bardzo wiem, o jaki trening chodzi, ale optymalnie by było wykonywać co najmniej 3 x w tygodniu trening FBW (trening całego ciała), a w pozostałe dni minimum 30' spacerować lub jeździć na rowerze. Taki trening znajdziesz w tym artykule. Wystarczą do niego wyłącznie hantle. 

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca i trening z hantlami dla nastolatka

To właśnie trening z obciążeniem jest najlepszy w kontekście kształtowania kobiecej sylwetki i redukcji wagi. 

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 24 kwietnia 2021
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Polecane artykuły