Witaj!
Łokieć tenisisty jest przypadłością przewlekłą. Oznacza to, że wyciszenie stanu zapalnego przyczepów przy kłykciu bocznym łokcia może trwać nawet do pół roku, a w tym czasie wszelka aktywność fizyczna związana z prostowaniem nadgarstka, powinna być znacznie ograniczona.
Więcej na ten temat przeczytasz w poniższym artykule.
Jak sobie z tym radzić?
Ogólnie trening siłowy jest kwestią indywidualną, dlatego nie możesz znaleźć żadnego gotowca.
Zazwyczaj na siłowni zaleca się wykonywać te ruchy, które nie wymagają znacznej pracy prostowników dłoni, które swoje przyczepy mają w okolicach stanu zapalnego. Problem może być np. z wyciskaniem sztangi leżąc, gdzie dłoń ma tendencje do zięcia grzbietowego, czy np. w ćwiczeniach na triceps, gdzie mocno pracują prostowniki nadgarstka w formie stabilizacji.
Faktycznie może się okazać, że na jakiś czas konieczna jest rezygnacja z planów siłowych, gdzie trenujesz z obciążeniem.
W przypadku TRX będzie niestety podobnie, gdy chodzi o ruchy wypychania. Nieco lepiej będzie w ćwiczeniach typu PULL, gdzie przyciągasz swoje ciało jak np. podciąganie ciała w opadzie.
Co można wypróbować?
Przede wszystkim odpowiednio dobrane ćwiczenia, fizykoterapia, wsparcie aparatu ruchu ortezą, stabilizatorem czy tejpami, może być tutaj mocno pomocne w przypadku treningu.
Tutaj sprawa jest mocno indywidualna, dlatego trudno w ciemno powiedzieć, co będziesz w stanie wykonać na treningu, a co nie. Pozostaje kierować się odczuciami bólowymi.
Od siebie polecę włączyć do diety produkt kolagenowy, który wspomoże proces leczenia.
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Collagen_Pro-opis41489.html